IT-VAARAJA

OPPIA
TUTKAA TEAMI

Päättäväinen, ammattimainen, värikäs ja vähän hullu.
Tämä on WE, bb-net-tiimi. 65 asiantuntijaa työskentelee päivittäin
mielellään yhdessä - myös sinulle.

"Menestyvän yrityksen takana on aina tiimi  joka löytää uudelleen intohimon jokaisessa tuotteessa, projektissa ja kumppanissa. Luovamme, digitaaliset innovaattorit, uranmuuttajat, vapaat ajattelijat, asiantuntijat ja visionäärit kohtaavat kanssamme todellisen tiimityön. "
Michael Bleicher

Michael on ollut yrittäjä, koska hän muistaa ja oppii vain jatkuvasti käytännöstä.

Jopa lapsena hänet kiehtoi silloinen vielä alkeellinen PC-tekniikka. Hän katsoi paljon isältä, riippumattomalta radio- ja televisiokauppiaalta, ja perusti ensimmäisen yrityksensä vasta 15-vuotiaana. Siitä lähtien hänestä on tullut olennainen osa IT-teollisuutta. Visionäärinä hän asettaa jatkuvasti uusia tavoitteita omalle ohjelmistokehitykselleen ja hallinnoinnilleen ja on markkinoinnin luova pää - hellästi tunnettu luovana työpajana. Yhdessä johtotason kanssa hän työskentelee päivittäin parannusten ja uusien ideoiden parissa yrityksen laajentamiseksi.

Neljä kulumista COLUMNS
Menestys
YHTIÖ

Bb-net media GmbH: lla on vahva perusta. Yhdistäminen toisesta johtotasosta kolmesta päästä, vastaavat ydinalueet päivittäisessä toiminnassa sekä kaukonäköisissä strategisissa tulevaisuuden päätöksissä, tekevät meistä voimakkaita.

Kahdella valtuutetulla allekirjoittajalla yritys on myös hyvin valmistautunut päätöksentekoon, jos tapahtuu kauaskantoisia muutoksia, mutta myös toimitusjohtajan epäonnistumiseen.

Sonja Bleicher

Sonja on koulutettu tukkumyyjä mainosalalta, allekirjoittaja ja valtuutettu toimitusjohtaja Michael Bleicher.

Hän on ollut naimisissa aviomiehensä ja yrityksen kanssa vuodesta 2007. Hän huolehtii yksityisestä perheyrityksestä kahden poikansa Maxin ja Felixin kanssa ja seisoo (melkein) aina toimitusjohtajan päätösten takana. Motto: "Vahvan miehen takana on vielä vahvempi nainen." Yrityksessä hän vastaa yleisestä organisaatiosta ja hänen kollegansa henkilöstöosastosta. Jos hän haluaa koskaan irrottautua stressaavasta kaksoistöstään, hän haluaa lähteä EXIT- ja ESCAPE-huoneiden salaperäiseen maailmaan.

SONJA BLEICHER
Henkilöstö ja valtuutettu allekirjoittaja
Marco Kuhn

Marco on sertifioitu kaupan asiantuntija ja on vastannut myynnistä noin 10 vuotta.

Hänellä oli avainrooli tuotefilosofian ja laatubrändin tecXL-prosessien kehittämisessä tuomalla suuri idea markkinoille ja inspiroimalla sitä kumppaneille. Hän ei enää ole vieraan tietotekniikan kanava, ja hänet voidaan löytää useista IT-tapahtumista. Yhdessä tiiminsä kanssa hän on käytettävissäsi kehittämään yhdessä uusia ideoita ja tukemaan sinua markkinoinnissa.

MARCO KUHN
Kapellimestari Markkinointi & Valtuutettu allekirjoittaja
Niklas Maier

Teollisuustekniikkaa opiskellut Niklas on hankintapäällikkö ja merkittävästi mukana suurten projektien toteutuksessa.

Vasta vuonna 2017 hän siirtyi Stuttgartin työnantaja Porscheltä moottoriurheiluosastolta bb-netiin. Hänen intohimonsa autoihin, sanotaanpa nopeat autot, on katkeamaton ja vapaa-ajallaan hän haluaa poimia jakoavainta ja ohjauspyörää. Erinomaisella markkinakatsauksellaan ja kymmenillä yksittäisillä projekteilla hän ja hänen tiiminsä ovat oikea valinta IT-elinkaariprojektiisi.

NIKLAS MAIER
Kapellimestari hankinta
Marcel Zitzmann

Marcel on asiantuntija, kun kyse on tavaravirrasta yrityksessä.

Ennen siirtymistään bb-nettiin hän oli toimitusketjun asiantuntija tuotanto- ja materiaalisuunnittelussa Coca-Colassa. Koulutettu teollisuusjohtaja ja intohimoisesti aktiivinen jalkapalloilija hallitsee koko tuotantoaluetta sekä siihen liittyviä asiakaspalvelu- ja logistiikkaosastoja. Yhdessä hankintatoimen palautusjohtamisen kanssa hän ja hänen 35-jäseninen joukkue työskentelevät pian projektissasi.

MARCEL ZITZMANN
Kapellimestari Tuotanto
Logistiikka ja asiakaspalvelu

DAS #TEAM BB-NET

Christopher Henke

Christopher Henke
hankinta

Tällä hetkellä
vanhempainloman

Kevin Broderick

Kevin Broderick
Sisäinen myynti

+ 49 (0) 9721 6469 458
k.broderick@bb-net.de

Eugene Maj

Eugene Maj
Sisäinen myynti

+ 49 (0) 9721 6469 439
e.maj@bb-net.de

Julian Sachs

Julian Sachs
Sisäinen myynti

+ 49 (0) 9721 6469 446
j.sachs@bb-net.de

Lena Hüttenrauch

Lena Hüttenrauch
Sisäinen myynti

+ 49 (0) 9721 6469 421
l.huettenrauch@bb-net.de

Dragana Ilic-Karl

Dragana Ilic-Karl
Myyntituki

+ 49 (0) 9721 6469 438
d.ilic-karl@bb-net.de

Renée Schaffrina

Renée Schaffrina
operaattori

+ 49 (0) 9721 6469 440
r.schaffrina@bb-net.de

Patrick Seidel

Patrick Seidel
Asiakaspalvelu

+ 49 (0) 9721 6469 416
p.seidel@bb-net.de

Dominik Meth

Dominik Meth
Asiakaspalvelu

+ 49 (0) 9721 6469 419
d.meth@bb-net.de

Katja Ziegler

Katja Ziegler
henkilöstöresurssit

+ 49 (0) 9721 6469 454
k.ziegler@bb-net.de

Steffen Pütz

Steffen Pütz
Rahoitus ja hallinto

+ 49 (0) 9721 6469 444
s.puetz@bb-net.de

Sabrina Sikora

Sabrina Sikora
Rahoitus ja hallinto

+ 49 (0) 9721 6469 418
s.sikora@bb-net.de

Stefan Herrmann

Stefan Herrmann
IT-järjestelmän hallinto

+ 49 (0) 9721 6469 428
s.herrmann@bb-net.de

Martin Kruse

Martin Kruse
IT-järjestelmän hallinto

+ 49 (0) 9721 6469 449
m.kruse@bb-net.de

Reinhardt Riedel

Reinhardt Riedel
ohjelmistokehitys

+ 49 (0) 9721 6469 443
r.riedel@bb-net.de

Rolf Buttkus

Rolf Buttkus
ohjelmistokehitys

+ 49 (0) 9721 6469 441
r.buttkus@bb-net.de

Timo Reusch

Timo Reusch
Työskentelevien opiskelijoiden ohjelmistokehitys

+ 49 (0) 9721 6469 40
t.reusch@bb-net.de

Alin Schulz pyörällinen

Alin Schulz pyörällinen
Yritysviestintä

+ 49 (0) 9721 6469 425
a.schulz-stellmacher@bb-net.de

Jasmine Zezula

Jasmine Zezula
Markkinointi

+ 49 (0) 9721 6469 429
j.zezula@bb-net.de

Stefanie Buchert

Stefanie Buchert
Markkinointi

+ 49 (0) 9721 6469 434
s.buchert@bb-net.de

Viktor Rath

Viktor Rath
IMS-johtaja

+ 49 (0) 9721 6469 453
v.rath@bb-net.de

Roland Wagner

Roland Wagner
Talotekniikka

+ 49 (0) 9721 6469 412
r.wagner@bb-net.de

Jürgen Engelbrecht

Jürgen Engelbrecht
Omaisuudenhallinta

+ 49 (0) 9721 6469 426
j.engelbrecht@bb-net.de

Uwe Dammass

Uwe Dammass
Prosessinhallinnan valmistus

+ 49 (0) 9721 6469 424
u.dammass@bb-net.de

Mareike Gross
Mareike Gross

Tuotannon valvonta

+ 49 (0) 9721 6469 433
m.gross@bb-net.de

Reiner Günther
Reiner Günther
Nicole Karch
Nicole Karch
Partick Ladewig
Partick Ladewig
Marina Pabst
Marina Pabst
Sebastian Hilmer
Sebastian Hilmer
Ute Schneider
Ute Schneider
Sebastian Bauriedl
Sebastian Bauriedl
Claudia Schmitt
Claudia Schmitt
Andreas Dick
Andreas Dick
Stephanie paikka
Stephanie paikka
Khaled Benmoumene
Khaled Benmoumene
Karina Hallau
Karina Hallau
Georgios Pournaras
Georgios Pournaras
Daniela Scholz
Daniela Scholz
Vasileios Evangelidis
Vasileios Evangelidis
Olga Günther
Olga Günther
Manuela Schauk
Manuela Schauk
Oliver Görlich
Oliver Görlich
Elwira Maciejowski
Elwira Maciejowski
Uwe Heimann
Uwe Heimann
Elena Winter
Elena Winter
Marie Deissler
Marie Deissler
Galina Torgowzew
Galina Torgowzew
Veit Grünewald
Veit Grünewald
Johannes Kneuer
Johannes Kneuer
Norman Konrad
Norman Konrad
Sabine Dinkel
Sabine Dinkel

TYÖNTEKIJÖIDEN JOHDANTO
SOSIAALISESSA MEDIASSA

Näyttökuva Facebookin työntekijäprofiilista

HYVIN CONSULT.

GmbH on ollut hallintoneuvostossa vuodesta 2013 kiinteästi integroitu neuvonta- ja ohjauskomitea yritysjohdossa.

Se tukee toimitusjohtajaa lausuntojen laatimisessa kauaskantoisiin päätöksiin ja on samalla yhtiön raportointi- ja tarkastuselin.

gmbh: n hallintoneuvosto
Vasemmalta oikealle ovat hallintoneuvoston puheenjohtaja Hans-Günther Schlembach sekä Sonja Bleicher ja Elmar Merget.
Siirry alkuun